RZYM - 10 ATRAKCJI, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

12.07.2023

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu! Nic dziwnego, bo jest to miasto o głębokich korzeniach historycznych, niezwykłym dziedzictwie kulturowym i niezapomnianej atmosferze. Jakie miejsca warto odwiedzić w tym mieście podczas pobytu? Spieszymy z pomocą i przedstawiamy 10 propozycji.

 1. Koloseum

To najsłynniejszy amfiteatr w Rzymie, który był miejscem gladiatorskich walk i innych wydarzeń publicznych w czasach starożytnych. Jest to ikoniczna budowla i jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Rzymie.

Koloseum - urlop Rzym

Photo by Mauricio Artieda on Unsplash

 1. Panteon

To starożytna rzymska świątynia z imponującą kopułą. Wewnątrz znajduje się grobowiec włoskich monarchów i słynny otwór w kopule, zwany "okiem Panteonu".

Panteon - urlop Rzym

Photo by Gabriella Clare Marino on Unsplash

 1. Fontanna di Trevi

Romantyczna i magiczna Fontanna di Trevi to prawdziwy klejnot Rzymu. Według tradycji należy wrzucić monetę do fontanny, co ma przynieść szczęście i zapewnić powrót do Rzymu w przyszłości.

Fontanna di Trevi - urlop Rzym

Photo by Michael Matloka on Unsplash

 1. Bazylika św. Piotra

Ta watykańska budowla jest centralnym punktem wiary dla milionów pielgrzymów i turystów z całego globu. Znajduje się tam Pieta stworzona przez Michała Anioła, której nie można pominąć.

Bazylika św. Piotra - urlop Rzym

Photo by Massimo Virgilio on Unsplash

 1. Forum Romanum

To dawne centrum polityczne, religijne i społeczne starożytnego Rzymu. Można tu zobaczyć ruiny rzymskich świątyń, basenów, łuków triumfalnych i innych budowli.

Forum Romanum - urlop Rzym

Photo by Embla Munk Rynkebjerg on Unsplash

 1. Villa Borghese

Jest to duży park w centrum Rzymu, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się pięknymi ogrodami. W parku znajduje się również Galeria Borghese, w której można podziwiać kolekcję sztuki, w tym prace takich artystów jak Bernini i Caravaggio.

Villa Borghese - urlop Rzym

Photo by Gabriella Clare Marino on Unsplash

 1. Trastevere

To urokliwa dzielnica Rzymu, znana ze swojej niezwykłej atmosfery i wąskich uliczek. Można tutaj znaleźć liczne restauracje, kawiarnie i sklepy oraz poczuć klimat włoskiej stolicy.

Trastevere - urlop Rzym

Photo by Daniele Salutari on Unsplash

 1. Piazza Navona

Jest to jeden z najpiękniejszych placów w Rzymie, z trzema fontannami i wieloma kawiarniami. Warta uwagi jest tutaj Fontanna Czterech Rzek, która przedstawia 4 wielkie rzeki z 4 kontynentów: Nil, Dunaj, Rio de la plata i Ganges.

Piazza Navona - urlop Rzym

Photo by Gabriella Clare Marino on Unsplash

 1. Kapitol

To jedno z siedmiu wzgórz rzymskich i centrum administracyjne starożytnego Rzymu. Na Kapitolu znajduje się m.in. Muzeum Kapitolińskie, które prezentuje bogatą kolekcję antycznych rzeźb i dzieł sztuki.

 1. Via Appia Antica

Starożytna rzymska droga, która była ważnym szlakiem komunikacyjnym. Dziś można tam spacerować i podziwiać ruiny starożytnych mauzoleów i katakumb.

Via Appia Antica - urlop Rzym

To tylko kilka z wielu atrakcji, jakie oferuje Rzym. Miasto jest pełne historii, kultury i pięknych miejsc, które czekają, aby je odkryć.

 

RZYM - 10 ATRAKCJI, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ - wczasy, urlopy, wakacje
RZYM - 10 ATRAKCJI,...
Powrót do Aktualności Przejdź do góry

Why Not HOLIDAYS to biuro podróży zajmujące się kompleksową organizacją urlopów, wa­kacji oraz wyjazdów służbowych na terenie całego kraju i za granicą z siedzibą w Krośnie i w Rzeszowie. Zadowolenie Klientów jest naszym priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jakość usług naszego biura turystycznego zawsze była na jak najwyższym poziomie. Wyszkolona kadra pracowników codziennie czuwa nad bezpieczeństwem i wygodą Klientów wyjeżdżających dzięki nam na wakacje. Współpracujemy z największymi touroperatorami co gwarantuje stabilność na rynku i pewność dobrze spędzonego czasu z Why Not HOLIDAYS.Wczasy last minute | Wycieczki first minute | Wakacje All Inclusive | Wczasy w Egipcie | Wakacje dla singli | Dla narciarzy | Biuro podróży | Wczasy w Egipcie | Wakacje w Turcji | Wczasy w Chorwacji | Wakacje na Cyprze | Wczasy we Włoszech | Wczasy w Hiszpanii | Wakacje w Bułgarii | Wczasy w Grecji | Wczasy Czarnogóra | Wakacje w Tunezji

Opublikowane na stronie www.whynotholidays.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Realizacja: FollowUP | Regulamin