Bon do perfumerii Douglas

 

                                                          

Zwiedzanie Barcelony cz. I

16.04.2012
Kolumna Krzysztofa Kolumba w porcie, Barcelona. - wczasy, urlopy, wakacje
Kolumna Krzysztofa...

Barcelona uznawana jest za jedno z najcudowniejszych miast w Europie. Ciepły południowy klimat, bliskość Morza Śródziemnego i wiele innych zalet, czynią z tego katalońskiego miasta miejsce, które niemal o każdej porze roku jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Gdyby zapytać przeciętnego mieszkańca Barcelony, czego nie wolno przegapić podczas zwiedzania ich pięknego miasta, z pewnością wskazałby:

1. Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Kojarzona jako jedna z największych, a zarazem najpiękniejszych katedr. Cały ciężar wybudowania tego niezwykłego obiektu wziął na siebie Antonio Gaudi – człowiek żarliwej wiary, chcący uczynić ze swojej wymarzonej świątyni cud architektonicznego świata. Artysta nie zdołał jednak dokończyć swojego dzieła. Budowę tego monumentalnego obiektu rozpoczęto w 1882 roku, zaś planowane ukończenie pracy szacuje się aż na rok 2026. Mimo, to fasada oraz wnętrze katedry już prezentują się nadzwyczaj okazale.

 

Sagrada Familia Barcelona

 

2. Park Guell. Podobnie jak Sagarda Familia, został on zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antonio Gaudiego, którego twórczość w dużej mierze odcisnęła się na dzisiejszym wizerunku Barcelony. Początkowo miało to być osiedle dla bogatych mieszkańców Barcelony, ale po tragicznej śmierci Gaudiego, władze miast wykupiły te tereny, przekształcając je w park miejski. Prace trwały prawie 14 lat. Teraz Park Guell pełen jest figurek bajkowych smoków, niezwykłych zwierząt i baśniowych postaci. Dodatkowym atutem parku – oprócz bajkowej architektury – jest również piękny widok na panoramę miasta. 

 

Park Guell w Barcelonie      Park Guell w Barcelonie

 

3. Camp Nou. Jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta. Miejscowa drużyna, czyli FC Barcelona to prawdziwa duma Katalonii, którą kojarzy niemal każdy miłośnik sportu. Trybuny stadionu mogą pomieścić około 100 tysięcy widzów jednocześnie. Oprócz rozgrywek sportowych, na Camp Nou często organizowane są różnego rodzaju imprezy rozrywkowe. Wśród największych gwiazd występujących na Camp Nou wymienić należy m.in. Freddiego Mercury, Michaela Jacksona, U2 czy Pink Floyd. W 1982 roku Jan Paweł II odprawił w tym miejscu mszę, w której uczestniczyło 120 tysięcy osób.

 

Camp Nou Barcelona

 

4. Muzeum Picassa. To miejsce z pewnością ucieszy zainteresowanych sztuką turystów. W tym miejscu znajdują się czołowe i najważniejsze dzieła tego kubistycznego twórcy. Muzeum Picassa w Barcelonie powstało z inicjatywy przyjaciela artysty – Jaumea Sabartes'a, a sam artysta upierał się, aby placówka powstała właśnie w Barcelonie. Muzeum zawiera niezwykłą kolekcję odzwierciedlającą chronologiczne dojrzewanie artystyczne Picassa i dochodzenie do charakterystycznego dla niego stylu, który uczynił go sławnym. Ważne – w każdą pierwszą niedziele miesiąca wejście do muzeum jest darmowe!

 

Muzeum Pabla Picasso w Barcelonie    Muzeum Picassa w Barcelonie

 

5. La Rambla – dla tych, którzy uwielbiają miejski zgiełk i wielkomiejską atmosferę, ulica La Rambla to miejsce, gdzie z pewnością się odnajdą. La Rambla ciagnie się od Placu Katalońskiego, aż do portu, gdzie znajduje się kolumna Krzysztofa Koluma. Szacuje się, że każdego dnia La Ramblą przemierza ponad 150 tys. osób.

 

La Ramba w Barcelonie   La Ramba w Barcelonie

 

Barcelona ma oczywiście do zaoferowania o wiele więcej. O pozostałych atrakcjach stolicy Katalonii w kolejnym artykule.

Powrót do Aktualności Przejdź do góry

Why Not HOLIDAYS to biuro podróży zajmujące się kompleksową organizacją urlopów, wa­kacji oraz wyjazdów służbowych na terenie całego kraju i za granicą z siedzibą w Krośnie i w Rzeszowie. Zadowolenie Klientów jest naszym priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jakość usług naszego biura turystycznego zawsze była na jak najwyższym poziomie. Wyszkolona kadra pracowników codziennie czuwa nad bezpieczeństwem i wygodą Klientów wyjeżdżających dzięki nam na wakacje. Współpracujemy z największymi touroperatorami co gwarantuje stabilność na rynku i pewność dobrze spędzonego czasu z Why Not HOLIDAYS.Wczasy last minute | Wycieczki first minute | Wakacje All Inclusive | Wczasy w Egipcie | Wakacje dla singli | Dla narciarzy | Biuro podróży | Wczasy w Egipcie | Wakacje w Turcji | Wczasy w Chorwacji | Wakacje na Cyprze | Wczasy we Włoszech | Wczasy w Hiszpanii | Wakacje w Bułgarii | Wczasy w Grecji | Wczasy Czarnogóra | Wakacje w Tunezji

Opublikowane na stronie www.whynotholidays.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Realizacja: FollowUP | Regulamin